

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 140 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 500 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 2996
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54067
Ext.Price$0.54067
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54067 | $0.54067 |
| 10 | $0.42864 | $4.28640 |
| 25 | $0.39065 | $9.76625 |
| 50 | $0.35603 | $17.80150 |
| 100 | $0.32447 | $32.44700 |
| 300 | $0.29227 | $87.68100 |
| 500 | $0.26326 | $131.63000 |
| 1000 | $0.24638 | $246.38000 |
